Parodos

Dr. Jonas Šliūpas: lietuvių tauta kitąkart ir šiandien...

  • ov_2.jpg

    J. Šliūpas – jaunas gydytojas. 1903 m.

    „Gyvenau taip, kaip mokėjau ir galėjau, visuomet siekdamas tam tikro idealo“.

                                                                                               Jonas Šliūpas

     

    Bėgant laikui vis labiau išryškėja dr. Jono Šliūpo (1861–1944) asmenybės įvairiapusiškumas. Lietuva yra dėkinga medicinos, humanitarinių ir teisės mokslų daktarui už viso gyvenimo darbus, originalias idėjas. Šio išskirtinio kultūros ir visuomenės veikėjo gyvenimu ir darbais domisi ne vienas kultūrologas, politikas, diplomatas, filosofas. Jono Šliūpo palikimas labai įvairus, jis yra paskelbęs nemažai atsiminimų, autobiografinių duomenų.

     

    Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato virtualią parodą, skirtą Jono Šliūpo 155-osioms gimimo metinėms paminėti. Ji parengta remiantis bibliotekos 2011 m. virtualia paroda, kuri buvo skirta 150-osioms aušrininko gimimo metinėms.

     

    Parodoje pateikiami atrinkti pagrindiniai Jono Šliūpo veikalai ir jo verstos knygos.  Jos rengėjai nori priminti jauniesiems skaitytojams, kad žymiam visuomenės veikėjui „apšvieta, mokslas ir laisvė“ buvo magiški dalykai, vedę gyvenimo ir pasirinkto tikslo keliu.

     

    2001 m., padedant sūnui inž. Vytautui Šliūpui ir marčiai Vandai Fabijonavičiūtei-Šliūpienei,  Nacionalinėje bibliotekoje buvo parengta paroda, skirta 140-osioms Jono Šliūpo gimimo metinėms paminėti.  Ta proga lankėsi ir jo anūkės – visuomenės veikėjo, politiko Martyno Yčo dukterys Hypatija Petkienė ir Evelina Taggart.

     

    Parodą parengė Komunikacijos ir rinkodaros departamento Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė-vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Matusevičienė ir buvusi šio skyriaus darbuotoja kultūrinės veiklos vadybininkė-vyriausioji bibliotekininkė Janina Stankevičienė