Parodos

JUOZAS BUDRAITIS. Kinas buvo mano mokykla

 • Juozas Budraitis.jpg

  Juozas Budraitis.

  Šių metų spalio 6 d. sukako 75-eri metai, kai gimė legendinis Lietuvos kino, televizijos ir teatro aktorius, režisierius, diplomatas, fotomenininkas Juozas Budraitis. Ta proga Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda JUOZAS BUDRAITIS. Kinas buvo mano mokykla.

  Rengdami šią jubiliejinę parodą siekėme maksimaliai panaudoti viską, kas išryškintų J. Budraičio asmenybę ir jo kūrybą. Parodoje apžvelgiama aktoriaus biografija, jo kūrybinė veikla, supažindinama su filmografija, eksponuojamos fotografijos: vaidybinių filmų kadrai, scenos iš teatro spektaklių; taip pat šeimos nariai, bičiuliai aktoriai, režisieriai, dailininkai, fotografai, kolegos diplomatai ir kt. Parodos lankytojai turės progą pamatyti dokumentines apybraižas, TV laidas apie aktorių, o taip pat vaidybinius filmus, kuriuose filmavosi J. Budraitis. Taip pat pateikta leidinių, straipsnių, aktorių ir visuomenės veikėjų atsiliepimų bei prisiminimų.

 • logo4.jpg

  Juozo Budraičio parodos logotipas.

  Parodos autorius nuoširdžiai dėkoja visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie jos parengimo:
  Lietuvos literatūros ir meno archyvui (LLMA);
  Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui (LTMKM);
  Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui;
  Nacionaliniam Kauno dramos teatrui;
  Oskaro Koršunovo teatrui;
  Nepriklausomybės Akto signatarui, europarlamentarui Justui Vincui Paleckiui, kino operatoriui Donatui Pečiūrai, teatrologams – Daivai Šabasevičienei ir Julijui Lozoraičiui, aktoriams – Jūratei Onaitytei, Eglei Gabrėnaitei, Nelei Savičenko, Gražinai Balandytei, Doloresai Kazragytei.

  Tokia mūsų dovana iškiliam kino meistrui. Malonios peržiūros!
  ***
  Parodą parengė Komunikacijos ir rinkodaros departamento Kultūrinės veiklos vadybininkas-vyriausiasis bibliotekininkas Darius Gudelis.