Parodos

Kazys Grinius – gydytojas, švietėjas, Ministras Pirmininkas ir Prezidentas

 • logo1.jpg

  Parodos logotipas.

  2016 m. gruodžio 17 d. sukanka 150 metų, kai gimė parlamentinės demokratijos Lietuvoje kūrėjas ir veikėjas, Steigiamojo ir I, II, III seimų narys, krikščionių demokratų ir valstiečių liaudininkų koalicinės vyriausybės Ministras Pirmininkas, trečiasis Lietuvos Respublikos Prezidentas Kazys Grinius (1866–1950). Ta proga šis jubiliejus pagerbiamas virtualia paroda.

  Joje kviečiame išsamiai susipažinti su K. Griniaus biografija, K. Griniaus visuomeninę veiklą bei asmeninį gyvenimą iliustruojančia gausia ikonografine medžiaga, jo parašytomis ir redaguotomis knygomis, straipsniais. Parodoje eksponuojami rankraščiai, dokumentai, liudijantys K. Griniaus tarpukario ir pokario veiklą, leidiniai ir straipsniai apie Prezidentą. Parodos lankytojai galės paskaityti istoriko Artūro Svarausko specialiai šiai parodai parengtą straipsnį „Kazys Grinius nepriklausomos Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) politiniame gyvenime“, visuomenės veikėjų atsiliepimus, pamatyti garso ir vaizdo įrašus, kuriuose įamžinta K. Griniaus asmenybė.

  Už galimybę eksponuoti ikonografinę ir rankraštinę medžiagą nuoširdžiai dėkojame Lietuvos centriniam valstybės archyvui, Vytauto Didžiojo karo muziejui, Istorinei Lietuvos Respublikos prezidentūrai, Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialiniam muziejui, taip pat Birutei Ilgūnienei, saugančiai gausią savo vyro, signataro Gedimino Ilgūno sukauptą archyvinę medžiagą, susijusią su K. Griniumi.

  Malonios peržiūros!

  Parodą parengė Nacionalinės bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento kultūrinės veiklos vadybininkas-vyriausiasis bibliotekininkas Darius Gudelis.

  Paaiškinimai:
  LCVA – Lietuvos centrinis valstybės archyvas.
  LNB RKRS – Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyrius.

  VDKM – Vytauto Didžiojo karo muziejus.