Parodos

„Ne, mes nesulėtinsime žingsnio“. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas 1990 metų Vakarų spaudoje

 • Vi struntar_parodai_sv.jpg

  1990 m. kovo 17 d.

  Švedija

   

  „Mums Gorbačiovas nerūpi“

   

  Vytautas Landsbergis parodė Michailo Gorbačiovo atsiųstą telegramą ir pasakė: „Tai nėra ultimatumas, bet nėra ir įprasta telegrama.“ Telegramoje Gorbačiovas ragina Lietuvą atsisakyti nepriklausomybės: „Atsakymo lauksiu tris dienas.“

 • Islandija_parodai_sv.jpg

  1990 m. balandžio 1 d.

  Islandija

   

  „Pasitikiu islandais. Iš pokalbio su Lietuvos prezidentu Vytautu Landsbergiu“

   

  Lietuvos prezidentas Vytautas Landsbergis vakar duotame interviu dienraščiui „Morgunbladid“ padėkojo islandams už jų paramą. Jis pabrėžė, kaip svarbu, kad Lietuva sulauktų formalaus pripažinimo ir kad būtų užmegzti formalūs ryšiai su užsienio valstybėmis. „Aš pasitikiu islandais“, – sakė prezidentas. Šis telefoninis interviu įvyko netrukus po to, kai TSRS vidaus kariuomenė užėmė du pastato, kuriame įsikūrusios svarbiausių respublikos laikraščių leidyklos, aukštus.

   

  Visas straipsnis

 • Norvegija_parodai.jpg

  1990 m. balandžio 23 d.

  Norvegija

   

  „Senas melas nauju rūbu“

   

  Mūsų vasario 24 dienos rinkimai buvo teisėti ir demokratiški. Nepriklausomybės šalininkai, kuriuos delegavo Sąjūdis, vykdė sąžiningą rinkimų kampaniją už nepriklausomą ir demokratinę Lietuvą. Sąjūdžio politinė platforma skyrėsi nuo nepriklausomų komunistų, nes kuo greičiau reikėjo visiškos politinės nepriklausomybės ir diplomatinių santykių su Maskva, kaip su lygiaverčiu partneriu, užmezgimo.