Parodos

REGIMANTAS ADOMAITIS. Visą laiką mane traukė teatras

 • logo5.jpg

  Parodos logotipas.

  APDOVANOJIMAI

  1968 m. IX Pabaltijo, Baltarusijos ir Moldavijos kino festivalio Rygoje diplomas už geriausius vyro vaidmenis LKS filme Suaugusių žmonių žaidimai ir moldavų kino juostoje Sergejus Lazo;
  1973 m. LTSR nusipelnęs artistas;
  1979 m. LTSR liaudies artistas;
  1981 m. Vokietijos (VDR) nacionalinė premija;
  1982 m. LTSR valstybinė premija;
  1985 m. TSRS liaudies artistas;
  1997 m. LDK Gedimino ordino Komandoro kryžius (III laipsnio);
  2000 m. Lietuvos nepriklausomybės medalis;
  2006 m. Prizas už geriausią vyro vaidmenį XXII Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje Vaidiname Žemdirbiams už Tėvo vaidmenį Vilniaus mažojo teatro spektaklyje F. Bordono Paskutiniai mėnesiai (rež. R. Tuminas ir A. Dapšys);
  2007 m. Vilniaus Mažojo teatro ordinas;
  2011 m. Auksinės gervės apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus;
  2012 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklas Nešk savo šviesą ir tikėk;
  2012 m. Armėnijos Respublikos Vyriausybės Atminimo medalis;
  2012 m. Ordino Už nuopelnus Lietuvai Komandoro didysis kryžius;
  2015 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premija už ilgametį indėlį į Lietuvos kultūrą ir meną, už legendinius vaidmenis teatre ir kine.

 • d54.jpg

  R. Adomaitis valstybinių apdovanojimų „Už nuopelnus Lietuvai ir už šalies vardo garsinimą pasaulyje“ LR Prezidentūroje metu. 2012 m. liepos 6 d.

  2012 m. liepos 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės dienos proga Už nuopelnus Lietuvai ir už šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams.

  Tarp daugiau nei 30 garbingais valstybiniais ordinais ir medaliais apdovanotų asmenų – kino, televizijos ir teatro aktoriai Regimantas Adomaitis, Juozas Budraitis, Vida Vaiva Mainelytė, Vytautas Paukštė, lakūnas, akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys, aktyvūs lietuvių tautos partizaninio pasipriešinimo sovietų okupacijai istorijos įamžinimo puoselėtojai grupės Skylė solistė Aistė Radzevičienė ir kompozitorius, vokalistas Rokas Radzevičius bei žurnalistas Marius Jančius, rezistencijos atstovai, tarpvalstybinių ryšių puoselėtojai, kariškiai, kultūros paveldo saugotojai, menininkai, gydytojai, švietėjai.

  LR Prezidentės spaudos tarnybos informaciją.

 • d55.jpg

  R. Adomaitis Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų apdovanojimų LR Prezidentūroje metu. 2015 m. vasario 15 d.

  2015 m. vasario 15 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentūroje buvo pagerbti šeši 2014 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatai. Kultūros ir meno premijas laureatams įteikė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  „Laisvas ir kuriantis žmogus įkvepia visą tautą ir suteikia jai dvasinės stiprybės. Nacionalinės premijos laureatai savo darbais įrodo, jog kultūra – tai mūsų galimybė suprasti, kas esame ir kodėl gyvename. Tai beribė galia, atverianti mūsų tautos savitumą, tūkstantmetę jos istoriją ir nenutrūkstančią jos kelionę pirmyn“, – sakė Prezidentė.

  Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos šiemet įteiktos aktoriui Regimantui Adomaičiui už ilgametį indėlį į Lietuvos kultūrą ir meną, už legendinius vaidmenis teatre ir kine bei aktorei Nelei Savičenko už iškilius moterų vaidmenis ir ištikimybę teatro menui. Nacionalinė premija skirta ir dviem literatams – rašytojui ir literatūros kritikui Valentinui Sventickui už aktyvų šiuolaikinio literatūros proceso formavimą bei kritinį vertinimą ir rašytojui Grigorijui Kanovičiui už humanistinių vertybių sklaidą literatūroje, už istorinės atminties jautrumą. Architektas Rolandas Palekas apdovanotas už miesto ir gamtos darną architektūroje, fotomenininkas Algirdas Šeškus – už originalią šiuolaikinės fotografijos socialumo ir estetikos jungtį.

  LR Prezidentės spaudos tarnybos informaciją.

  Apdovanojimų ceremoniją žiūrėkite čia >> https://www.lrp.lt