Parodos

REGIMANTAS ADOMAITIS. Visą laiką mane traukė teatras

 • regimanto titulinis2.jpg

  Regimantas Adomaitis.

  2017 m. sausio 31 d. sukanka 80 metų, kai gimė legendinis lietuvių kino, televizijos ir teatro aktorius Regimantas Adomaitis. Ta proga Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda, dar kartą priminsianti apie šį talentingą menininką, kuris ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje iki šiol vadinamas legendiniu aktoriumi.

  Parodoje apžvelgiama R. Adomaičio biografija, jo kūrybinė veikla Kauno ir Vilniaus teatro scenose, supažindinama su aktoriaus vaidmenimis spektakliuose, filmografija, eksponuojamos fotografijos: vaidybinių filmų kadrai, scenos iš teatro spektaklių, taip pat šeimos nariai, bičiuliai aktoriai, režisieriai. Parodos lankytojai turės progą pamatyti dokumentines apybraižas, TV laidas apie aktorių, o taip pat vaidybinius filmus, TV spektaklius, kuriuose vaidino R. Adomaitis, pateikta leidinių, straipsnių, aktorių, režisierių, kino ir teatro kritikų atsiliepimų bei prisiminimų.

  Parodos autorius nuoširdžiai dėkoja visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie jos parengimo:
  Lietuvos literatūros ir meno archyvui;
  Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui;
  Valstybiniam Vilniaus mažajam teatrui;
  Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui;
  Teatrologams – Daivai Šabasevičienei ir Markui Petuchauskui, aktorei ir žurnalistei Gražinai Baikštytei, aktoriams – Vaivai Mainelytei, Eglei Gabrėnaitei, Gražinai Balandytei, Jūratei Onaitytei, Nelei Savičenko, Juozui Budraičiui.

  Tokia mūsų dovana iškiliam Aktoriui. Malonios peržiūros!

  Parodą parengė Nacionalinės bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento kultūrinės veiklos vadybininkas-vyriausiasis bibliotekininkas Darius Gudelis.

  Paaiškinimai:
  LLMA – Lietuvos literatūros ir meno archyvas.
  LTMKM – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.