Parodos

Rimui Geniušui - 95. Skambanti Geniušų dinastija

 • Lukas, Petras Geniuša Lietuvos Muzikos ir teatro akademija 2006m..jpg

  Lukas ir Julius Geniušai. Lietuvos Muzikos ir teatro akademija. 2006 m.

   

  „Jaučiuosi privilegijuotas, kad galiu, kilus netikrumui ar problemoms, gauti geriausių patarimų, kokie tik įmanomi, iš savo šeimos,-džiaugėsi pianistų dinastijos atžala.- Bendravimas su artimaisiais yra visų mano kelionių akompanimentas. Svarbiausiais gyvenimo momentais jaučiu jų paramą. Ji man labai svarbi“.

   

  Andrikonytė A. Luko Geniušo akademija // Muzikos barai. 2013, nr. 11-12, p.33-34.

 • BC3_059316-2.jpg

  „Mudu su Luku jaučiamės kaip vienas slibinas su keturiom rankom.“ - Petras Geniušas. Lukas ir Petras Geniušai

  Lukas: Tėvas yra minkštas, harmoningas žmogus. Jis visus aštresnius kampus nugludina. Kartais man net baisu darosi, kokie mes panašūs.

  Galbūt labiausiai mus skiria mūsų kartoms būdingas mąstymas ir pasaulėjauta. Mano kartai užtenka trumpalaikių dalykų, viską reikia gauti per sekundę.

  Bendraudamas su tėvu jaučiu, kad jis turi kur kas didesnį vidinės kultūros bagažą, o man užtenka žinoti, kad visa, ko reikia, rasiu internete.

   

  Andrikonytė A. Tėvo ir sūnaus aistra – 88 klavišai // Lietuvos rytas, 2013 m. birž. 1 d.
 • DSC_4115 JPG P.J.L. Geniušai. LVSO. Kauno filharmonija 2011m..JPG

  Lukas Geniušas. Kauno filharmonija. 2011 m.

   

  Jauno pianisto produktyvumas stebina. Per metus Lukas parengia kelias naujas solines programas ir kelis fortepijoninius koncertus su orkestrais. Būna, kad į vieną mėnesį sukrinta dešimt koncertų ir kelios programos.

  „Man tai nėra alinantis maratonas, tai – malonumas, - džiaugėsi gausiais koncertų pasiūlymais L. Geniušas. – Mėgstu apsikrauti darbu, nes tada jaučiu didesnį stimulą groti. Aš stengiuosi neperžengti savo galimybių ribos. Jei įsipareigočiau groti daugiau, negu galiu, pajusčiau nuovargį. Bet man lieka laiko viskam“.

   

  Andrikonytė A. Luko Geniušo akademija //Muzikos barai. 2013, nr. 11-12, p.33-34.
 • fdf1f36578ba3bca812786d1c0b6cfd119c75eb7.jpg

  Prieš koncertą...

   

  Lukas tvirtina, kad menas reikalauja aukų, nors ant jo tarsi pilasi Dangaus malonės. „Nebūna taip, kad atsisėdu prie fortepijono ir man viskas yra aišku.. Kasdien braunuosi per klausimų brūzgynus, ieškau atsakymų. Juos randu per didelį darbą“, - neslėpė menininkas , dažnai jaučiantis nepasitenkinimą savimi. „Jei tik užliūliuos gerovė, pradėsiu atsipūsti, menui  galas“,- juokavo Lukas.

   

  Andrikonytė A. Luko Geniušo akademija //Muzikos barai. 2013, nr. 11-12, p.33-34.
 • Mp3-15-7,8.JPG