Parodos

VYTAUTAS ŽALAKEVIČIUS. „Kinas – pavojinga, užkrečiama ir sunkiai išgydoma liga.“

˯Aprašymas

Šių metų balandžio 14 d. sukako 85-eri metai, kai gimė žymus Lietuvos kino režisierius ir dramaturgas Vytautas Žalakevičius. Ta proga Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda.

Rengdami jubiliejinę parodą siekėme maksimaliai panaudoti viską, kas išryškintų V. Žalakevičiaus asmenybę ir jo kūrybą. Parodoje apžvelgiama režisieriaus biografija, jo kūrybinė veikla, supažindinama su filmografija, eksponuojamos fotografijos: vaidybinių filmų kadrai, kiekvieno filmo darbo momentai, kur labai išraiškingai matomas V. Žalakevičiaus darbas su aktoriais; šeima, tėvai, artimiausi draugai. Parodos lankytojai turės progą pamatyti dokumentines apybraižas, TV laidas apie režisierių, o taip pat filmus, kurių režisierius ir scenarijų autorius – V. Žalakevičius. Taip pat pateikta leidinių, straipsnių, kolegų aktorių, režisierių, kino kritikų atsiliepimų bei prisiminimų.

Parodos autorius nuoširdžiai dėkoja visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie jos parengimo:

Režisieriui Gyčiui Lukšui – už interviu „Mane žavėjo jo asmenybės, charakterio stiprumas.“

Aktoriui Juozui Budraičiui – už interviu „Jame buvo galima įžvelgti labai stiprią savikritiką ir savianalizę.“

Rašytojui, kino kritikui Laimonui Tapinui – už interviu „Tai buvo originali asmenybė, šimtaprocentinis žmogus-artistas.“

Rašytojui, publicistui Arvydui Juozaičiui – už straipsnį „Žalakevičius, kuris niekuomet nemirs: 2015 metų balandžio mintys.“

Eseistui Juozui Algimantui Krikštopaičiui – už straipsnį „Kauno berniūkščiai, siautę karo metais Žaliakalnyje: Vytautas Žalakevičius ir kiti mano bendraamžiai.“

Lietuvos literatūros ir meno archyvui (LLMA), bendruomenės centro „Žaliakalnio aušra“ pirmininkei Reginai Markevičienei – už ikonografinę ir rankraštinę medžiagą.

Ypatinga padėka Violetai Tapinienei bei Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui (LTMKM) ir jos darbuotojai kino kritikei Živilei Pilipavičienei – už suteiktą galimybę panaudoti gausią ikonografinę medžiagą ir glaudų bendradarbiavimą, rengiant šią parodą.

Tokia mūsų dovana iškiliam kino meistrui. Malonios peržiūros!

***

Parodą parengė Komunikacijos ir rinkodaros departamento Kultūrinės veiklos vadybininkas-vyriausiasis bibliotekininkas Darius Gudelis ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus Kino skyriaus darbuotoja Živilė Pilipavičienė.