Parodos

Kelmė yra mano Lietuva ir mano Jeruzalė

  • i_meras_edukacine_veikla.jpg

    Nors Icchokas Meras daug metų pragyveno Izraelyje, tačiau net ir būdamas toli nuo Lietuvos, autorius bendravo su kitais kolegomis rašytojais, domėjosi kultūriniu, politiniu gyvenimu. I. Meras bičiuliavosi, susirašinėjo laiškais su rašytojais V. Martinkumi, keletas jų publikuota 2014 m. portale Bernardinai.lt „Trumpi, bet neištrinti laiškai“ bei Vanda Juknaite. 2010 m. „Šiaurės Atėnuose“ publikuota dalis jų pokalbių „Su mūsų trumpais sakiniais skraido daug tylos“.

    Taigi remdamiesi virtualios parodos medžiaga, perskaityta ir labiausiai patikusia Icchoko Mero knyga, parašyti laišką rašytojui arbą laisvą esė „Ką šiandien norėčiau pasakyti Icchokui Merui...“

    Temą galima interpretuoti įvairiai ir kūrybiškai. Prisiminkite laiško, esė rašymo modelį, etiketą, kaip pagrįsti teiginius, daryti išvadas, apibendrinti. Planuojant savo darbą pravartu pasinaudoti minčių žemėlapiu ar minčių lietaus metodu. Apgalvokite, kuo Jums įdomi, patraukli, autoriaus asmenybė, jo kūryba, pasidomėkite, jo biografija, prisiminkite, ką apie jį žinote, pagalvokite, apie ką norėtumėte (jei galėtumėte) pasikalbėti su rašytoju (galite remtis savo patirtimi, svajonėmis). Įsivaizduodami kurkite ir rašykite. Perskaitykite savo darbą tikrindami jo turinį, raišką, rašybą. Laiško, rašinio apimtis turėtų būti apie du puslapius.