Parodos

Kelmė yra mano Lietuva ir mano Jeruzalė

˯Aprašymas
1934 m. spalio 8 d. Kelmėje gimė lietuvių rašytojas Icchokas Meras. 2014 m., minint kūrėjo aštuoniasdešimtmetį, tuometinis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanikos skyrius parengė virtualią parodą, skirtą I. Mero kūrybai atminti.

Icchokas Meras – pasaulinio garso rašytojas ir nepaprasto likimo žmogus. Autoriaus kūryba verčiama į daugelį pasaulio kalbų, apdovanota įvairiomis meno bei pasaulinių organizacijų premijomis. Šiandien rašytojo meninis palikimas iš naujo atrandamas: kūriniai sulaukia naujų leidimų, rengiamos konferencijos bei kritiniai leidiniai autoriaus kūrybai tyrinėti.

1977 m. Čikagoje priimdamas Lietuvių rašytojų draugijos premiją I. Meras pasakė: „Kelmė yra mano Lietuva ir mano Jeruzalė“. Tai tapo jo gyvenimo ir kūrybos atskaitos tašku.

Rengiant parodą norėjosi prisiminti ir faktą, jog kūrėjas buvo tikras Nacionalinės bibliotekos bičiulis, dovanojęs didžiąją dalį užsienyje publikuotų savo darbų.

Parodoje rasite įdomiausius I. Mero bei žymių literatūrologų pasisakymus, kurie išryškina kūrėjo originalumą ir išskirtinumą, o taip pat kviečiame pasklaidyti Nacionalinės bibliotekos archyvus, kuriuose rasite daug vertingos informacijos apie rašytoją.
Parodą parengė LNB Lituanikos skyrius

Parodos autorė Deimantė Žukauskienė