Parodos

„Pareisiu su paukščiais...“ paroda skirta Marcelijaus Martinaičio 80-sioms gimimo metinėms.

˯Aprašymas

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda „Pareisiu su paukščiais...“, skirta poeto, eseisto, vertėjo Marcelijaus Martinaičio (1936–2013) 80-sioms gimimo metinėms.

 

Nacionalinės bibliotekos fonduose saugomas visas publikuotas kūrėjo palikimas, kuris (visa kūryba nuo pirmojo iki paskutiniojo 2011-ųjų leidinio) jau buvo rodomas parodose, surengtose poeto 60-mečio bei 75-mečio sukaktims paminėti dar jam gyvam esant.

Šį sykį siūlome susipažinti su leidiniais išleistais 2012 m. ir vėlesniais metais, knygose išspausdintomis bei poeto šeimos archyve saugomomis nuotraukomis, rankraščiais, valstybinių bei literatūrinių apdovanojimų ženklais; pasiskaityti Marcelijaus Martinaičio interviu, pasisakymus politiniais bei kultūros klausimais, prisiminimus apie kolegas, bičiulius, kūrėjus, aktorių skaitomi poeto eilėraščiai, dainininkų atliekami kūriniai kompaktinėse plokštelėse pagal Marcelijaus Martinaičio eiles; pastudijuoti literatūrą apie poeto kūrybą. Atskirai išskirti leidiniai visiems žinomo bei ypač populiaraus tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje Marcelijaus Martinaičio poezijos personažo KUKUČIO tema: sudėti visi Kukučio baladžių leidimai, vertimai į kitas kalbas, išleisti CD ir plokštelės su Vytauto Kernagio atliekamų dainų įrašais.

Dėkojame žmonai Gražinai Marijai Martinaitienei už galimybę parodoje eksponuoti nuotraukas iš asmeninio archyvo, už komentarus jas aprašant.

Atskira padėka dokumentinio filmo apie Marcelijų Martinaitį autoriui – režisieriui ir operatoriui Algirdui Tarvydui už suteiktą galimybę demonstruoti jį Nacionalinės bibliotekos tinklalapyje.

Parodą parengė LNB Komunikacijos ir rinkodaros departamento Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus vyr. bibliotekininkė Sandra Kuliešienė.