Parodos

Lietuvių rašytojų draugija: septynių dešimtmečių istorija

˯Aprašymas

Paroda parengta Lietuvių rašytojų draugijos 70-mečiui paminėti.

 

Lietuvių rašytojų draugija (LRD), įsteigta 1932 m. vasario 21 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete, yra pirmoji savarankiška lietuviškai rašančių rašytojų, vertėjų, literatūros tyrėjų ir kritikų organizacija. Iki 1944 metų veikusi Lietuvoje, organizacija 1946 metais pavadinimu Lietuvių rašytojų tremtinių draugija buvo atkurta Vokietijoje nuo antrosios sovietų okupacijos pasitraukusių pabėgėlių. Nuo 1950 metų iki dabar draugija veikia Jungtinėse Amerikos Valstijose.

 

Jūsų dėmesiui pateikiami Lietuvių lituanistikos tyrimo ir studijų centre Čikagoje saugomo gausaus LRD archyvo dokumentai: laiškai, pranešimai, posėdžių protokolai bei kiti su draugijos veikla susiję dokumentai, taip pat nuotraukos ir garso įrašai. Juos papildo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanikos archyve esanti medžiaga. Dėkojame Maironio lietuvių literatūros muziejui Kaune ir jos darbuotojai Išeivių literatūros skyriaus vedėjai Virginijai Paplauskienei už suteiktą informaciją apie vieno iš LRD pirmininkų Pauliaus Jurkaus vadovavimo laikotarpį.

 

Parodą parengė LNB Informacijos mokslų departamento Lituanistikos tyrimų skyrius. Parodos partneris – Lietuvių lituanistikos tyrimo ir studijų centras (Čikaga, JAV). Už pagalbą verčiant dėkojame Danutei Janutienei.

 

Parodos autorės: dr. Dalia Cidzikaitė ir Kristina Lapienytė-Bareikienė. Publikuoti internete parengė Eglė Karalienė.